Piperyna – nowoczesny pogromca tłuszczu

Piperyna bije rekordy popularności wśród suplementów wspomagających odchudzanie. Czy słusznie? i Czym właściwie jest Piperyna?

Co to jest piperyna?

Jest to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuję w pieprzy czarnym Piperis nigri. Znajduje się ona w wierzchniej warstwie owocu czarnego pieprzu. Zazwyczaj jest bezbarwna, ale można również ją spotkać w kolorze kremowożółtym. Tak naprawdę z piperyną mamy do czynienia codziennie, używając czarnego pieprzu.

Jakie są właściwości piperyny?

Piperyna ma za zadanie blokować odkładanie się tłuszczu w organizmie oraz podnosić metabolizm jednocześnie przyspieszając trawienie. Oprócz tego ma ona właściwości przeciwzapalne, a dodatkowo może przyczyniać się do zapobiegania artretyzmowi. Odpowiedzialna jest także za wspomaganie wydzielania soków trawiennych, co ma znaczący wpływ na szybkość procesu trawienia. Naukowcy dowiedli, że piperyna odpowiedzialna jest przemieszczania się pokarmu pomiędzy żołądkiem, a jelitami co ma znaczący wpływ na proces odchudzania. Warto także zaznaczyć, że dzięki piperynie poprawia się ukrwienie przewodu pokarmowego, co sprzyja lepszemu wchłanianiu witamin, które dostarczane są organizmowi wraz z pożywieniem. Zalecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z nadwagą, które prowadzą siedzący tryb życia, a ich aktywność fizyczna jest znikoma, co niestety przyczynia się do tycia i odkładania tłuszczu.

Piperyna – opinie osób, które ją stosują

Ten suplement diety w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności i rekordy sprzedaży. Na forach oraz na portalach poświęconych odchudzaniu zbiera bardzo dobre opinie, niemniej warto widzieć, że właściwości piperyny można wykorzystać w 100% łącząc ją z innymi składniki aktywnymi takimi jak np. zielona herbata, pieprz kajeński, guarana czy L-karnityna. Takie właśnie zestawienie znajdziecie w recenzowanym przez nas suplemencie diety Silvets. Warto dodać, w w naszym rankingu Silvets znalazł się na podium i cieszy się bardzo dobrymi opiniami osób go stosujących.

Jakie są inne zalety stosowania Pieryny?

Wśród naukowo potwierdzonych właściwości Piperyny znajduje się działanie sprzyjające spalaniu tłuszczu oraz podnoszeniu metabolizmu. Piperyna ma także właściwości nowotworowe, a także podejrzewa się, że może mieć wpływ na łagodzenie stresu oraz depresji, jednakże te dwie ostatnie zalety nie zostały jeszcze naukowo potwierdzenie poprzez badania na ludziach.

Piperyna – gdzie kupić? Sklep czy Apteka?

Przed wyborem właściwego suplementu diety zawierającego Piperynę, warto zwrócić uwagę na jego ilość w suplemencie diety, który nas interesuje. Producenci, bardzo często zatajają taką informację, ze szkodą dla konsumenta. Jeżeli ktoś myśli o odchudzaniu poważnie, powinien zainteresować się właśnie preparatem Silvets, gdyż to w nim znajduje się duże stężenie piperyny, a dodatkowo w tabletkach tych pojawiają się również inne wyżej wymienione składniki, które wraz z piperyną działają synergicznie tzn. uzupełniają się.

 

Dodaj komentarz