Calominal – poznaj skład i opinie o popularnych tabletkach

Prawdopodobnie nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby tabletek na odchudzanie Calominal. Dlaczego? Są bardzo popularne, a ich reklamę często można usłyszeć w radio, jak również zobaczyć w TV. Czy warto zatem sięgnąć po Calominal?

Calominal – skład, właściwości oraz działanie

Tabletki w swym składzie zawierają chitozan, który zdolny jest do wiązania dużej ilości lipidów tłuszczowych. Chitozan nie jest trawiony, lecz wraz ze związanymi tłuszczami, ulega wydaleniu. Producent zapewnia, że wchłanianie tłuszczów zawartych w pożywieniu jest znacznie zmniejszone dzięki stosowaniu preparatu. Dodatkowo, Calominal zmniejsza także ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu, dzięki czemu może wpłynąć na kontrolę masy ciała.

Czy są przeciwwskazania do stosowania Calominalu?

Tak, jak każdy suplement diety, tak i Calominal może powodować efekty uboczne. Przede wszystkim suplement diety nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży jak i matki karmiące. Nie należy także stosować tabletek w przypadku uczulenia, na produkty ze skorupiaków, ryb lub mięczaków lub inny ze składników preparatu. Stosowanie tabletek na odchudzanie w przypadku osób w podeszłym wieku powinno być skonsultowane z lekarzem.

Calominal może także wywoływać efekty uboczne, takie jak zaparcia, uczucie pełności oraz wzdęcia. W trakcie stosowania suplementu, należy dostarczać organizmowi wystarczającą ilość płynów. Dodatkowo, choć bardzo rzadko, wystąpić może biegunka, nudności, wymioty, świąd, alergia oraz bóle głowy. Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań oraz efektów ubocznych przeczytacie Państwo na ulotce wyrobu. Dodatkowo tutaj znajdą Państwo opis produktu.

Jak stosować Calominal? Dawkowanie.

Niewątpliwie, wyrób może przyczynić się do utraty masy ciała, jednakże należy stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. W celu redukcji masy ciała należy stosować 2 tabletki 2 razy dziennie, natomiast jeżeli chcemy jedynie kontrolować masę ciała – 1 tabletka 2 razy dziennie popijając szklanka wody (250 ml). Preparat należy stosować do dwóch głównych posiłków oraz pamiętać, aby w trakcie stosować przyjmować ok 2-3 litry płynów dziennie.

Gdzie najlepiej kupić Calominal? Apteka czy Internet?

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdzie dokonają Państwo zakupu Calominalu, ponieważ ze względu na jego popularność, jest on sprzedawany zarówno na aukcjach internetowych, w aptekach internetowych oraz stacjonarnych, a także w sklepach.

Calominal, stosunek jakość-cena? Gdzie najtaniej?

Preparat można kupić już w cenie 18 zł za 30 tabletek na aukcjach internetowych. Należy jednak pamiętać, że taka ilość wystarczy jedynie na ok 7 dni kuracji odchudzającej! Opinie oraz opisy efektów lub ich brak, opisane przez internautów, są różne. Zanim sięgniecie po którykolwiek z preparatów na odchudzanie, warto sprawdzić nasz ranking tabletek na odchudzanie. Jak zawsze, czekamy na wasze komentarze dotyczące stosowania suplementu diety.

1 komentarz do wpisu “Calominal – poznaj skład i opinie o popularnych tabletkach”

  1. Po zmianie diety i zapisaniu się na zumbę udało mi się zrzucić ponad 3kg w miesiąc, niestety później waga nie chciała się już ruszyć w dół. 🙁 . Trafiłam na reklamę Calominalu i stwierdziłam, że spróbuję, chociaż trochę sporo kosztuje. Po 5 tygodniach stosowania mogę zdecydowanie odradzić ten preparat.. W ogóle nie zrobił mi różnicy, spadło mniej niż 0,5 kg…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz